اخذ جواز تاسیس

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 3٫00 امتیاز از 2 رای )

هنگامی که شما بخواهید در زمینه خاصی فعالیت یا سرمایه گذاری کنید باید جواز تاسیس داشته باشید. اخد جواز تاسیس با توجه به موضوع فعالیت شما از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، کشاورزی و یا وزارت خانه مرتبط صادر می شود. به طور مثال برای کالاها و لوازم بهداشتی و بیمارستانی باید از وزارت بهداشت نیز مجوز اخذ کنید. اعتبار جواز تاسیس یک سال بوده و می توانید در پایان این مدت با توجه به میزان پیشرفتتان آن را تمدید کنید و در غیر این صورت جواز شما باطل خواهد شد. کالا هایی که جواز تاسیس برای آن ها صادر شده باید به هم مرتبط باشند. برای مثال برای ابزار پزشکی و لوازم خانگی نمی توان یک جواز تاسیس صادر نمود و هر کدام باید دارای جواز تاسیس مربوط به خود باشند.

ثبت نام اخذ جواز تاسیس

جهت ثبت نام جواز تاسیس ابتدا باید به سایت بهین یاب مراجعه کرده و پس از ایجاد حساب کاربری و دریافت Username و Password ، شروع به نوشتن طرح توجیهی و انجام سایر مراحل کنید. پس از انجام اقدامات ذکر شده کارشناس مربوطه اسناد و مدارک شما را بازبینی می کند و در صورت عدم وجود مشکل جواز تاسیس شما صادر خواهد شد. البته بهتر است قبل از این مراحل با مشاورین موسسه تماس بگیرید تا بتوانند شما را برای طی کردن این راه راهنمایی کنند.

 

نکات مهم اخذ جواز تاسیس

  1. شما می توانید با هر کد ملی مجزا در سایت بهین یاب نسبت به دریافت Username و Password اقدام کنید.
  2. برای کسب پروانه بهره برداری شما نیاز به جواز تاسیس دارید، در نتیجه قبل از اقدام به اخذ پروانه باید جواز تاسیس خود را اخذ کنید.
  3. توجه کنید که برای اخذ جواز تاسیس شرکتی، زمینه ای که می خواهید در آن جواز کسب کنید باید با موضوع فعالیت شرکت مرتبط باشد.
  4. جهت اخذ جواز تاسیس برای کلیه ی کالا ها غیر از مواد غذایی در استان تهران باید به شهرک صنعتی سالاریه واقع در آزادراه قم-گرمسار مراجعه کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس

جهت دریافت جواز تاسیس شخصی مدارک هویتی و کارت پایان خدمت کفایت می کند. همچنین برای اخذ جواز تاسیس شرکتی باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

  1. مدارک هویتی و کارت پایان خدمت مدیرعامل شرکت
  2. روزنامه تاسیس
  3. اساسنامه
  4. آخرین روزنامه تغییرات مبنی بر تمدید هیات مدیره شرکت

 

چگونگی اخذ جواز تاسیس

 

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up