استعلام برند

تحریریه : نویسندگان ثبت 3

فیلم استعلام برند یا علامت تجاری

در ویدئو زیر می توانید با تمام مراحل استعلام برند یا علامت تجاری به صورت آنلاین آشنا شوید. این ویدئو به شما آموزش می دهد که چطور در سایت سازمان ثبت اسناد بتوانید برندی که می خواهید را استعلام بگیرید ببینید آیا می توان آن را به ثبت رساند یا خیر. به شما پیشنهاد می کنیم بعد از دیدن فیلم زیر سری هم به صفحه ثبت برند بزنید که در آنجا اطلاعات کلی ای در مورد ثبت علائم تجاری آمده است و هم به صفحه انتخاب نام مناسب بروید تا با نام گذاری علامت تجاری یا برند هر چه بیشتر آشنا شوید.

 

استعلام برند یا علامت تجاری

به دلیل هزینه و زمانی که هر مدیری باید برای ثبت برند صرف کند، منطقی ترین کار این است که قبل از ثبت علامت تجاری، استعلام بگیرید که آیا برندی یا نامی که می خواهید برای آن انتخاب کنید قبلا توسط کسی انتخاب شده است یا حتی برندی شبیه برند شما قبلا به ثبت رسیده است یا خیر. این کار باعث می شود هم از هزینه های اضافه جلوگیری کرده و هم در زمانی که ثبت برند از شما می گیرد صرفه جویی کنید. با سامانه ای که پایگاه اطلاع رسانی مرکز مالکیت معنوی در سایت خود قرار داده است، شما می توانید به راحتی هر اسم و برندی را که دوست دارید در سایت استعلام کنید.

طریقه استعلام برند یا علامت تجاری

اولین کار این است که به سایت پایگاه اطلاع رسانی مرکز مالکیت معنوی رفته و در قسمت جستجو در بانک مالکیت صنعتی، به صفحه استعلام برند بروید. در این صفحه کار بسیار ساده است. همانطور که مشخص است باید اسمی که می خواهید را در ستون عنوان علامت بنویسید. در ستون روبه روی آن مشخص می کنید که می خواهید عنوان علامت دقیقا همانطور که نوشته اید جستجو شود، یکی از کلمات عینا برابر عنوان وارد شده باشد و یا اینکه آیا مشابه برند شما وجود دارد یا خیر.
اگر شما می خواهید برند مشخصی را پیدا کنید بهترین انتخاب گزینه اول است، ولی اگر می خواهید ببینید برند مورد نظرتان قابلیت ثبت دارد یا خیر، گزینه دوم یا سوم را انتخاب کنید. همانطور که می دانید، اگر برند انتخابی حتی به یک برند از قبل ثبت شده شباهت داشته باشد و باعث شود که افراد برندها را باهم اشتباه بگیریند، قابلیت ثبت وجود ندارد. (برای اطلاع بیشتر در مورد برندهای غیر قابل ثبت به صفحه مراحل و هزینه ثبت برند مراجعه کنید)
بعد از مشخص کردن عنوان باید ببینید که می خواهید در چه طبقه ای برند یا علامت تجاری خود را ثبت کنید. هم می توانید شماره طبقه های مورد نظرتان را در قسمت مورد نظر بنویسید و هم می توانید از طریق دکمه مشاهده طبقه بندی، محصول خود را جستجو و طبقه مربوطه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در این قسمت می توانید چند طبقه را مشخص کنید. اگر تصویر یا لوگو نیز در نظر دارید می توانید طبقه مورد نظر را مانند قسمت قبل پیدا کنید.
اگر تنها می خواهید ببینید که آیا برندی مشابه شما وجود دارد، باید قسمت شماره ثبت و شماره اظهارنامه را خالی بگذارید. در آخر اگر از اطلاعات خود مطمئن هستید گزینه جستجو را کلیلک و منتظر بارگذاری اطلاعات موجود بمانید.

پیدا کردن برندی مشخص

اگر شما دنبال یک برند مشخص می گردید، سه راه برای شما وجود دارد. اولین راه این است که مانند نمونه بالا با اسم و طبقه مورد نظرتان آن را پیدا کنید. اگر شماره ثبت و شماره اظهارنامه برندی را داشته باشید می توانید آن را پیدا کنید. سومین راه این است که روی جستجوی پیشرفته کلیک و با مشخصات مالک برند، علامت تجاری مورد نظرتان را بیابید.

 

در آخر اگر هنوز در مورد استعلام برند سوالی دارید می توانید به صفحه ارتباط با ما رفته و سوال خود را از مشاورین و کارشناسان با تجربه ثبت ۳ بپرسید. همچنین در صفحه خرید و فروش برند، برندهایی قرار گرفته اند که می تواند به شما کمک کند با خرید برند، تجارت خود را هر چه زودتر شروع و در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up