اظهارنامه ثبت شرکت

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
تعریف اظهارنامه ثبت شرکت

مقدمه

در این مطلب ابتدا توضیح کوتاهی در مورد اظهارنامه و کارکردهایش آورده شده تا آگاهی کاملی نسبت به آن پیدا کنید، سپس توضیح کوتاهی در مورد اظهارنامه ثبت شرکت آورده و در آخر آیتم هایی که باید در آن مورد توجه قرار بگیرد آورده شده است.

اظهارنامه چیست؟

اظهارنامه فرم چاپی ایست که توسط دادگستری طراحی شده و در واقع شیوه ای رسمی و قانونی برای بیان اراده و اظهارات اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد معاملات و تعهداتی است که با اشخاص دیگر دارند. به طور مثال اظهارنامه قبل از طرح دعوا در دادگاه مورد استفاده قرار گرفته و صرفا جهت استناد برای اعلام اراده معتبر خواهد بود. همچنین شخص که حاضر به گرفتن وسیله ای از ما نیست می توانیم از اظهارنامه استفاده و آنرا ارسال کنیم. ارسال اظهارنامه در برخی موارد مثل دریافت هزینه های ساختمان از ساکنین توسط مدیر، قبل از هر اقدامی ضروری است.

موارد موجود در اظهارنامه

این اظهارنامه ها توسط اداره ثبت اسناد و املاک کشور یا دفاتر دادگاه ها به اشخاص ابلاغ می شوند. شما باید برای نوشتن اظهارنامه باید سه نسخه از آنرا از واحد فروش تمبر و اوراق قضایی مستقر در دادگستری ها تهیه کرد و بعد اطلاعات ذیل را در آنها بصورت یکسان وارد کرد:

 1. مشخصات و نشانی اقامتگاه شخص اظهارکننده (نویسنده ی اظهارنامه)
 2. مشخصات و نشانی اقامتگاه شخص اظهارشونده (مخاطب اظهارنامه)
 3. موضوع اظهارنامه (می توان آنرا بصورت اجمالی یا با توضیحات و شرحش نوشت)
 4. واحد اظهارنامه (مرجعی که اظهارنامه را دریافت و ثبت و ارسال و بایگانی می کند)

 

اظهارنامه مورد نیاز ثبت شرکت

یک نوع از اظهارنامه هایی که نوشتن آنها الزامیست ،اظهارنامه ی مربوط به ثبت شرکت های سهامی عام و خاص است. اظهارنامه جزو سندهای الزامی برای ثبت این نوع از شرکت هاست و باید در دونسخه تهیه شود و به امضای همه سهامداران، اعضا و بازرسان شرکت برسد. نکته جالب در مورد اظهارنامه ثبت شرکت سهامی این است که یک بار و برای اولین و آخرین بار لیست سهامداران در آن ذکرمی شود.

موارد لازم برای اظهارنامه ثبت شرکت

 1. نام شرکت و نوع قالب حقوقی شرکت
 2. مشخصات کامل و نشانی اقامتگاه موسسین شرکت
 3. موضوع شرکت
 4. میزان سرمایه ی شرکت و مبلغ نقد و غیرنقد آن
 5. تعداد سهام بانام و بی نام و مبلغ آنها
 6. مرکز اصلی شرکت
 7. مدت شرکت
 8. نام مدیران شرکت و اشخاص دارای حق امضا
 9. نام مدیرعامل و حدود اختیارات وی در شرکت
 10. نام بازرسان اصلی و علی البدل شرکت
 11. محل شعب فعلی شرکت
 12. نام روزنامه شرکت جهت درج آگهی

در آخر اگر سوالی در مورد اظهارنامه ثبت شرکت دارید، می توانید به راحتی به صفحه ارتباط با ما رفته و از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up