ایزو (ISO)

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 5٫00 امتیاز از 1 رای )

ایزو چیست و چرا باید آن را اخذ کرد؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا باید برای شرکت خود استاندارد ایزو (ISO) بگیریم. قبل از پاسخ به این سوال بهتر است برای درک مفهوم ایزو ابتدا کمی در موردش با هم صحبت کنیم. از اواسط قرن بیستم به بعد با افزایش رقابت تجاری در سطح بین الملل، تصمیم بر این شد که یک سازمان جهانی به منظور کنترل کیفیت و استاندارد محصولات تجاری تاسیس شود. ایزو (مخفف کلمه International Organization for Standardization) در لغت به معنای سازمان جهانی استاندارد سازی است. این  سازمان در حال حاضر دارای مراکز متعدد در ۱۵۷ کشور جهان بوده و توسط هسته ای در کشور سوئیس کنترل و هماهنگ سازی می شود. در واقع دلیل اصلی اینکه شرکت ها و کارخانه ها برای محصولات خود استاندارد ایزو را اخذ می کنند این است که علاوه بر کسب یک اعتبار مطمئن در کشور خود بتوانند محصولات خود را در بازار جهانی و در سطح بین المللی عرضه و به فروش برسانند.

 

اخذ ایزو با کمک موسسه

کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ما می توانند به شما در زمینه اخذ ایزو از کشورهای انگلستان، جمهوری چک و استرالیا به یاری شما بیایند و در تمام مراحل کار هر جایی که به مشکل خوردید به شما مشاوره دهند.

انواع استاندارد ایزو (ISO)

ISO 9001:  این استاندارد به عنوان مهر تاییدی بر سیستم مدیریت کیفیت شرکت شما در سطح بین الملل به شمار می رود.
OHSAS 18001:  این استاندارد به این معناست که سیستم مدیریت کیفیت موجود در شرکت شما توانسته بهداشت و ایمنی را به خوبی در همه قسمت های سازمان پیاده سازی کند.
ISO 14001: استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ گویای این موضوع است که محصولات و خدمات شرکت شما کاملا سازگار با محیط زیست است.
ISO 22000: این ایزو در واقع استانداردی به منظور تشخیص مخاطرات و حفظ ایمنی محصولات غذایی برای سازمان های تولید مواد غذایی می باشد.
ISO 10002: اگر می خواهید یک سیستم رسیدگی به شکایت مشتری در سطحی کارآمد در سازمان خود طراحی کنید، کسب این ایزو می تواند به شما کمک کند.
ISO/TS 1949: این ایزو استانداردی به منظور ایجاد تاییدیه فنی در سیستم مدیریت کیفیت در کارخانه های تولید خودرو می باشد.
ISO 27001: این استاندارد برای حفظ امنیت انواع داده و اطلاعات شرکت شما است.
ISO 13485: کسب این استاندارد مهر تاییدی بر تمام مراحل طراحی، توسعه، تولید، مونتاژ و خدمات پس از فروش برای شرکت هایی است که در زمینه تولید و توزیع تجهیزات پزشکی فعالیت دارند.

در واقع اخذ استاندارد ایزو به نفع همه طرف های معمامله است. این استاندارد به شرکت ها در سطح بین الملل اعتبار می بخشد. علاوه بر آن مصرف کنندگان کالا و خدماتی که دارای ایزو باشند همواره از کیفیتی مناسب بهره می برند و رضایت خاطرشان نسبت به شرکت مربوطه جلب می شود. همچنین بسیاری از مشکلات زیست محیطی نیز با این استانداردها از بین رفته و همگی در محیطی سالم تر به کار و زندگی خود می پردازیم.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up