تمدید و ابطال کارت بازرگانی

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 5٫00 امتیاز از 1 رای )

تمدید کارت بازرگانی

تمدید کارت بازرگانی و اخذ آن از نظر سلسله مراتب بسیار به هم شبیه هستند. برای تمدید هم باید مدارکی نظیر: دیپلم، حداقل۲۳ سال سن، اجاره نامه، مفاصاحساب دارایی، حسن اعتبار بانکی ، گواهی عدم سوء پیشینه و  کارت پایان خدمت یا معافی را ارائه نمایید. اما تفاوت اصلی آن ها این است که برای تمدید کارت بازرگانی مفاصاحساب بیمه (درخصوص کارت های بازرگانی حقوقی) و پرداخت مالیات یک در هزار و سه در هزار کارکرد سال قبل  مورد نیاز می باشد. برای تمدید کارت های بازرگانی حقیقی، شخص ملزوم نیست تا کلاس های آموزشی مربوطه را که هنگام اخذ اولیه کارت طی کرده است، دوباره بگذراند. همچنین در مورد کارت های بازرگانی حقوقی نیز، اگر مدیرعامل شرکت عوض نشده باشد لازم به شرکت در کلاس های آموزشی مربوطه نیست. ولی اگر مدیر عامل عوض شده باشد برای تمدید کارت بازرگانی باید در کلاس ها حضور به عمل آورد.

 

ابطال کارت بازرگانی

ابطال کارت بازرگانی به ۲ صورت اختیاری و اجباری میباشد که هر کدام را جدا بیان می کنیم.

 

ابطال اختیاری

شما می توانید در هر زمانی که از داشتن کارت بازرگانی منصرف شدید با ارائه ی کارت به همراه مدارک مربوطه به اتاق‌های بازرگانی و تعاون اداره کل مقررات صادرات و واردات یا سازمان‌های بازرگانی استان‌ها نسبت به ابطال کارت اقدام نمایید.

مدارک لازم برای ابطال اختیاری

  1. ۲ نسخه از تقاضای شركت
  2. اصل و كپی گواهی مفاصاحساب دارایی آخرین سال مالیاتی
  3. ٢ نسخه اصل از اظهارنامه ابطالی ثبت دفاتر تجارتی
  4. صورت جلسه مجمع عمومی برای شركتهای سهامی عام ، خاص و تعاونی ها و صورت جلسه هیات مدیره برای سایر شركتها مبتنی برانحلال شركت
  5. تصویر روزنامه رسمی مبنی بر اعلام انحلال شركت
  6. اصل كارت بازرگانی و كپی صفحات اول و دوم

 

 

 ابطال اجباری

در صورتی که برای یکی از ۳ سازمان وزارت بازرگانی، اتاق بازرگانی و یا اتاق تعاون مشخص شود که بعد از صدور کارت بازرگانی شخص فاقد یک یا چند مورد از شروط لازم برای اخذ کارت بارگانی است و یا روشن شود که او مرتکب جرم هایی مانند قاچاق و مانند آن شده است ,سازمان وزارت بازرگانی با اعلام موضوع به ۲ سازمان دیگر اقدام به ابطال اجباری کارت بازرگانی شخص خواهد کرد.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up