ثبت شرکت تضامنی

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 3٫00 امتیاز از 1 رای )
نعریف ثبت شرکت تضامنی

در ثبت شرکت تضامنی (General Partnership) معمولا شرکا به اتفاق یکدیگر و یا به صورت جداگانه ولی تحت نام  یک شرکت به انجام امور تجاری می پردازند. مسئله ی مهم در مورد این شرکت ها این است که از بین شرکا یک نفر به عنوان شریک ضامن انتخاب می شود و هنگامی که شرکت مقروض و یا دچار ورشکستگی شود، مهم نیست سهم او در مالکیت شرکت به چه میزان باشد اگر دارایی شرکت به قدری نباشد که بتواند بدهی های خود را پرداخت کند، او باید بدهی طلبکاران را پرداخت کند و می تواند مقدار زیان بقیه ی شرکا را از آن ها دریافت کند. باید توجه داشته باشید که هرگونه توافق بین شرکا در این گونه شرکت ها نمی تواند مانع از پرداخت مطالبات طلبکاران شود و این توافقات برای اشخاص ثالث فاقد سندیت است.

حال شاید با خود فکر کنید که چرا ما باید یک شرکت تضامنی تاسیس کنیم. در پاسخ به این سوال می توان گفت که وقتی افراد دریابند که پولشان در یک جای مطمئن سرمایه گذاری شده است بیشتر به سمت شرکت شما جذب می شوند. از اینگونه شرکت ها می توان به صرافی ها اشاره کرد.

نکات ثبت شرکت تضامنی

  1. در نام شرکت های تضامنی حتما باید نام حداقل یکی از شرکا ویا عبارت “شرکت تضامنی” قید شود. همچنین در صورت خروج و یا فوت هر یک از شرکا شرکت منحل خواهد شد.
  2. انتقال مالکیت این شرکت ها بسیار مشکل است. زیرا برای این کار ابتدا شرکت سابق باید منحل و  بعدشرکت تضامنی جدید تاسیس گردد.
  3. در شرکت های تضامنی تابعیت شرکت از تابعیت شرکا جدا می باشد؛ بدین معنی که ممکن است قسمتی از شرکا و یا تمام آن ها خارجی باشند ولی شرکت تابعیت ایرانی داشته باشد. این امر نیازمند این است که این اتباع خارجی دارای مجوز کار و تجارت در ایران باشند و همچنین تمام امور شرکت مطابق با مقررات قانون ثبت شرکت‌ها و قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت تضامنی

دو برگ تقاضانامه

دو برگ شرکت‌نامه

دو نسخه اساسنامه

فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا

مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز

 

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up