ثبت شرکت خدماتی

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
چگونگی ثبت شرکت خدماتی

تعریف شرکت خدماتی

ابتدا بهتر است تعریف شرکت خدماتی را بیان کنیم و سپس در مورد شرایط، مدارک و طریقه ثبت شرکت خدماتی صحبت کنیم. در قانون جمهوری اسلامی ایران به شرکت هایی شرکت خدماتی گفته می شود که فعالیت اصلی آن ها ارائه خدمات باشد. این خدمات شامل موارد زیر می شود:

 1. حمل و نقل
 2. تعمیر و نگهداری ساختمان و ماشین آلات
 3. امور آشپزخانه و رستوران
 4. خدمات عمومی(نظیر نامه رسانی، تلفنچی، تنظیفات، نگهبانی، امور آبدارخانه، پیشخدمتی)
 5. نگهداری و خدمات فضای سبز
 6. چاپ و تکثیر
 7. امور بهره برداری از تاسیسات است.

موارد ارائه شده از اصلی ترین نوع فعالیت های شرکت های خدماتی به شمار می رود. البته هر شرکت با توجه به حوزه فعالیت خود می تواند یک یا چند مورد از آنها را در اساسنامه خود قید کند.

چگونگی ثبت شرکت خدماتی

برای ثبت شرکت های خدماتی محدودیت خاصی وجود ندارد و صرفا موارد یک و شش نیاز به مجوزهای مخصوص خود دارند. برای ثبت این نوع از شرکت ها، ابتدا باید قالبی که می خواهید شرکت در آن ثبت شود را مشخص کنید و سپس به سراغ باقی کارهای ثبت بروید. باتوجه به شرکت های خدماتی زیادی که در ایران به ثبت رسیده اند می توان گفت ثبت شرکت به صورت با مسئولیت محدود، می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. زیرا کمتر بودن تعداد اعضا، عدم نیاز به واریز سرمایه اولیه، نامحدود بودن مدت فعالیت هیئت مدیره،سهولت تغییرات در شرکت و مواردی از این دست، شرکت با مسئولیت محدود را به گزینه ای مناسب برای ثبت شرکت های خدماتی بدل کرده است. از همین رو ابتدا به ثبت شرکت خدماتی در قالب شرکت بامسئولیت محدود می پردازیم.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

شرایط

 1. تعهدبا پرداخت کل سرمایه
 2. داشتن حداقل سرمایه ی ۱۰۰هزارتومان
 3. وجود حداقل ۲نفرعضو

مدارک

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی
 2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 3. اقرارنامه ی امضاشده
 4. مجوز در صورت نیاز

 

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

شرایط

 1. وجود حداقل ۳نفرعضو و ۲نفربازرس
 2. داشتن حداقل سرمایه ی ۱۰۰۰۰۰تومان
 3. پرداخت نقدی حداقل ۳۵ درصد از سرمایه

مدارک

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی
 2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 3. اقرارنامه امضا شده
 4. مجوز در صورت نیاز

 

مراحل ثبت شرکت خدماتی

بعد از آماده کردن شرایط و مدارک اولیه، باید اساسنامه و اظهارنامه را تهیه و صورتجلسه مجمع عمومی را برگزار کنید. بعد از طی این مراحل باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه و همراه با ارائه مدارک برای شرکت، اسم مورد نظرتان را پیشنهاد کنید. بعد از تعیین نام، کارشناس آن را بررسی خواهد کرد و نتیجه را به شما اعلام می کند. آخرین مرحله برای اینکه شرکت خدماتی خود را ثبت کنید، منتشر کردن شرکت در روزنامه است.

استثنا ثبت شرکت خدماتی

همانطور که در بالا گفته شد، ثبت شرکت های خدماتی دو استثنا دارد. دو مورد از شرکت های خدماتی برای ثبت احتیاج به مجوز دارند. در صورتی که فعالیت شرکت مرتبط با چاپ یا حمل و نقل باشد، باید مجوز های خاصی را دریافت کنید. برای ثبت شرکت مربوط به حمل و نقل بار (باربری) و حمل و نقل مسافر برون شهری(مسافربری) باید به ترتیب از پایانه های باربری و مسافربری مجوز های لازم را دریافت کنید و برای ثبت شرکت چاپ، باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجوز بگیرید.

اگر هنوز در مورد ثبت شرکت خدماتی برای شما سوالی باقی مانده، می توانید به صفحه ارتباط با ما رفته و از مشاوران ثبت شرکت سوالات خود را بپرسید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up