ثبت شرکت در منطقه آزاد قشم

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 4٫00 امتیاز از 1 رای )

برای اینکه بهتر بتوانیم تصمیم بگیریم که منطقه آزاد قشم تا چه میزان می تواند محل مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد، ابتدا مختصری درباره موقعیت جغرافیایی این جزیره صحبت می کنیم و سپس مزایای اصلی این منطقه آزاد تجاری که می تواند نقش مهمی در انتخاب ما داشته باشد و ما را در ثبت شرکت در منطقه آزاد قشم یاری کند، بیان می کنیم.

معرفی منطقه آزاد قشم

این جزیره که وسعتی حدود ۱۵۰۰ کیلومتر مربع دارد، از شمال به سه شهر بندرعباس، مرکز بندر خمیر و بندر لنگه می رسد. در شرق جزیره هرمز و لارک را در همسایگی دارد و از جنوب به جزیره‌ى هنگام، جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسى محدود مى‌گردد. نزدیکترین بندر نسبتا بزرگ در ساحل اصلی کشور از منطقه آزاد قشم، بندرعباس بوده که حدود ۲۰ کیلومتر و یا ۸٫۱۰ مایل دریایی با آن فاصله دارد. اما نزدیکترین نقطه به این جزیره، آبادی پل در مرکز شهرستان خمیر است که فاصلشان تا هم به حدود ۱۸۰۰ متر یا معادل یک مایل دریایی می رسد. البته قرار است بین این آبادی تا دماغه شمالی جزیره قشم پلی برای ارتباط راحت تر احداث شود.

مزایای سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم

هر منطقه آزاد بر اساس ویژگی هایی از قبیل موقعیت جغرافیایی، نیروی انسانی، راه های دسترسی، خدمات دولتی و مواردی از این دست، دارای ویژگی هاییست که می تواند به تصمیم گیری برای تعیین محلی مناسب برای سرمایه گذاری کمک شایانی کند. در زیر تعدادی از این مزایا به صورت مختصر آورده شده است.

  1. معافیت مالیاتی ۱۵ ساله برای شرکت های فعال در منطقه یعنی شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد قشم
  2. معافیت از پرداخت هرگونه حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه، ماشین آلات و قعطات یدکی مورد استفاده تولید کنندگان
  3. ورود کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور به میزان ارزش افزوده
  4. آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف صددرصد
  5. مقررات ساده و مناسب نیروی کار
  6. صدور ویزا برای خارجیان در مبادی ورودی منطقه آزاد

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up