ثبت شرکت سرمایه گذاری

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 5٫00 امتیاز از 1 رای )
ثیت شرکت سرمایه گذاری به چه معناست

چرا ثبت شرکت سرمایه گذاری؟

در ثبت شرکت سرمایه گذاری مدیران به دنبال اهداف بلند مدت نیستند. در واقع آن ها منتظر این هستند که سود مد نظرشان را از سهام شرکت ببرند و سپس آن را به شخص دیگری بفروشند و خود بر روی سهامی دیگر سرمایه گذاری کنند. آن ها فقط می توانند سهامی را که به تایید بازار بورس رسیده است را معامله کنند و به بیان دیگر آن ها درآمد خود را از روی نوسانات بازار بورس اوراق بهادار به دست می آورند. در این شرکت ها متخصص هایی وجود دارند که می توانند به شما در خرید سهام مشاوره ی مناسبی دهند. شرکت های سرمایه گذاری به خوبی می توانند شرکت های دیگر را ارزیابی و تحلیل کنند. همچنین کاملا می دانند که چه سهامی را در چه موقعی بخرند و به فروش برسانند.

برای تاسیس شرکت سرمایه گذاری ابتدا باید از قسمت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار مجوزی دریافت کنید که با توجه به پیچیدگی این امر بهتر است با مشاورین موسسه ی ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

مراحل تاسیس شرکت سرمایه گذاری

 1.  متقاضیان باید درخواست خود را  طبق فرم های ” تقاضای صدور مجوز تأسیس سرمایه گذاری” و ” پرسشنامه مشخصات داوطلب سمت مدیر عاملی یا عضویت در هیأت مدیره نهاد مالی” توسط اعضای هیات مدیره و مدیر عامل پیشنهادی تکمیل کنند و سپس به قسمت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار ارسال کنند.
 2. پس از تایید سازمان مربوطه مبنی بر موافقت با تاسیس شرکت سرمایه گذاری ، این شرکت ملزم است تا مدارک و فرم های اعلام شده توسط سازمان را تا مهلت اعلام شده تکمیل و ارسال نماید.
 3. بعد از ارسال این مدارک در صورت موافقت نهاد مالی و ثبت شرکت در اداره ی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شرکت ملزم است تا مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت توسط سازمان اوارق بورس را ارسال کند و در صورت موافقت این سازمان میتواند جهت دریافت مجوز مربوطه اقدام کند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سرمایه گذاری

 1. ارایه ی مجوز شرکت
 2. اقرارنامه ی امضا شده
 3. اساسنامه شرکت که توسط کلیه سهامداران به امضا رسیده است
 4. کپی برابر اصل مدارک شناسایی صاحبان سهام و بازرسان همراه با عکس.
 5. اصل گواهی عدم سوء پیشنه اعضای هیأت مدیره.
 6. صورتجلسه هیأت مدیره شرکت، امضا شده توسط مدیرانی که توسط مجمع انتخاب شده اند (۳ نسخه)
 7. صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت و امضای کلیه سهامداران (۳ نسخه)
 8. اظهارنامه تکمیل شده شرکت سرمایه گذاری و امضای کلیه سهامداران (۳ نسخه)
 9. پرداخت ۳۵% سرمایه شرکت و ارایه ی گواهی آن

یکی از کارهایی که بهتر است قبل از ثبت شرکت سرمایه گذاری انجام دهید این است که ابتدا با کارشناسان ما تماس بگیرد و در صورت تمایل برای راحتی کارتان و همچینین با برنامه ریزی هزینه کردن، ثبت شرکتتان را به موسسه ما بسپارید.

مراحل ثبت شرکت

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up