ثبت شرکت مهندسی

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
چگونگی ثبت شرکت مهندسی

تعریف کلی از ثبت شرکت مهندسی

در این نوشته تصمیم داریم در مورد ثبت شرکت مهندسی و تعریف آن صحبت کنیم، تا ثبت شرکت برای شما راحت تر از قبل شود. به همین منظور ابتدا تعریفی کوتاه ارائه داده و بعد مدارک و مراحل ثبت شرکت را به طور کامل بیان می کنیم. البته بد نیست قبل از خواندن این مطلب ابتدا سری به صفحه ثبت شرکت بزنید تا با کلیت کار آشنا شوید، سپس به این صفحه برگردید تا با دید بازتر بتوانید برای ثبت شرکتتان تصمیم گرفته و در جای مناسب سرمایه خود را هزینه کنید.

در تعریف مهندسی آمده، روش و حرفه ای که علوم فنی را با استفاده از قوانین فیزیک و قوانین طبیعی به روش های کاربردی در می آورد. از همین رو شرکت های مهندسی، شرکت هایی هستند که فعالیتشان مربوط به امور مهندسی، نظیر شرکت مهندسی آب، برق، نفت، نیرو و مواردی از این دست می باشد.

یکی از نکات لازم برای ثبت شرکت مهندسی که از اصلی ترین نکات آن به شمار می رود، وجود یک نفر مهندس در اعضای شرکت است. وجود این عضو باعث می شود که شما بتوانید از کلمه مهندسی و یا فنی مهندسی در اسم شرکت استفاده کنید.

طریقه ثبت شرکت مهندسی

مانند تمام شرکت های موضوعی، شرکت های مهندسی را نیز باید زیر مجموعه یکی از انواع شرکت های موجود در قانون به ثبت رساند. مانند بسیاری از شرکت ها بهترین نوع برای ثبت شرکت مهندسی، دو نوع شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود، است. به همین منظور هر کدام از این دو نوع را به صورت مختصر توضیح داده ایم.

ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود:

برای ثبت شرکت مهندسی در قالب بامسئولیت محدود، نیازمند حداقل یک شریک هستید که بتوانید با هم حداقل ۱۰۰ هزار تومان از سرمایه اولیه شرکت را تهیه کنید.البته باید برای پرداخت کل سرمایه شرکت تعهد بدهید.

ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص:

برای ثبت شرکت مهندسی در قالب سهامی خاص حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس نیاز است. حداقل سرمایه اولیه موردنیاز ۱۰۰ هزار تومان بوده که باید حتما ۳۵ درصد از آن در ابتدای پروسه  ثبت به حسابی که به نام شرکت افتتاح می شود ریخته شود و تا زمان ثبت نهایی شرکت، در آن حساب بماند.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت مهندسی

  1. کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا
  2. اقرارنامه امضا شده
  3. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
  4. در صورت مجوزی بودن ،مجوز
  5. فرم درخواست ثبت شرکت
  6. اساسنامه شرکت مهندسی
  7. آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور
  8. اظهارنامه ثبت
  9. فیش واریز به حساب خزانه کل

مراحل ثبت شرکت مهندسی

پس از تحویل مدارک باید برای شرکت نام انتخاب کنید و منتظر اعلام نظر کارشناس در مورد آن باشید. البته در انتخاب اسم شرکت باید به چند نکته دقت کنید. همانطور که در بالا گفته شد، باید حتما در اسم شرکت کلمه “مهندسی” و یا “فنی مهندسی” آمده باشد که لازمه آن حضور یک مهندس در اعضای شرکت است. همچنین، استفاده از کلمه “گروه مهندسین” نیازمند ارائه مدرک مهندسی تمامی اعضا و استفاده از کلمه “مهندسین” مستلزم ارائه بیش از یک مدرک مهندسی است.

مراحل دیگر نیز مانند مراحل ثبت باقی شرکت هاست و از نکته ویژه ای برخوردار نیست. در آخر اگر بعد از خواندن این مطالب هنوز سوال و ابهامی در مورد ثبت شرکت مهندسی برایتان باقی مانده بود، می توانید به صفحه ارتباط با ما رفته و سوالات خود را از مشاورین با تجربه ثبت ۳ بپرسید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up