ثبت شرکت پیمانکاری

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 5٫00 امتیاز از 1 رای )
چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت پیمانکاری یکی از مواردیست که به دلیل ماهیتی که دارد بسیار مورد توجه افراد مختلف قرار می گیرد. از همین رو تصمیم گرفتیم که ابتدا شرکت های پیمانکاری را تعریف کنیم، بعد مراحل ثبت شرکت را به صورت کامل شرح دهیم.

تعریف شرکت پیمانکاری

شرکت های پیمانکاری مجموعه هایی هستند که افراد حقیقی و حقوقی برای انجام امور عمرانی و پیمانکاری با آن ها قرار داد امضا می کنند. این نوع از شرکت ها از نظر نوع فعالیت خودشان به ۱۱ نوع مختلف تقسیم می شوند:

 1. ساختمان و ابنیه
 2. راه و ترابری
 3. صنعت ومعدن
 4. تاسیسات و تجهیزات
 5. کشاورزی
 6. آب
 7. مرمت آثارباستانی
 8. کاوشهای زمینی
 9. ارتباطات
 10. نفت و گاز
 11. نیرو

 

چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری

برای تاسیس این نوع از شرکت ها ابتدا باید قالبی که در آن قرار می گیرد را مشخص کنید. شرکت های پیمانکاری هم می توانند بصورت شرکت های سهامی خاص و هم بصورت شرکت های با مسئولیت محدود شکل گرفته و تاسیس شوند. البته باتوجه به شرایط تشکیل این نوع از شرکت ها قالب سهامی خاص مناسبتر بنظر می رسد. زیرا با ثبت شرکت به صورت سهامی خاص اعتبار و ارزش که مناقصه گذاران به این نوع شرکت ها می دهند، بیشتر است، همچنین این نوع شرکت برای گرفتن تسهیلات بانکی و اخذ نمایندگی معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا مناسبتر هستند به دلیل این که در همان ابتدای تاسیس ۳۵ درصد از سرمایه آن در بانک به نام شرکت واریز می شود و مانند شرکت با مسئولیت محدود سرمایه اش صرفا به اعلام محدود نیست.

ثبت شرکت پیمانکاری به صورت سهامی خاص

برای تاسیس شرکت پیمانکاری در قالب سهامی خاص ابتدا باید دو شرط را فراهم کنیم: اول اینکه باید حداقل ۳ نفر بعنوان عضو و حداقل ۲ نفر به عنوان بازرس در شرکت حضور داشته باشند. دوم اینکه باید حداقل ۳۵ درصد از سرمایه اولیه شرکت در یک بانک سپرده گذاری شود. البته یادتان باشد حداقل سرمایه برای شرکت صدهزارتومان است.

مدارک لازم شرکت پیمانکاری سهامی خاص

 1. کپی مدارک شناسایی شامل کارت ملی وشناسنامه
 2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 3. اقرارنامه ی امضا شده
 4. فرم مشخصات اعضا
 5. سه نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص که به امضای تمامی سهامداران رسیده باشد
 6. دوبرگ اظهار نامه از حسابداری ثبت
 7. در صورتیکه موضوع نیاز به مجوز دارد، مجوز را تهیه کرد.

مراحل ثبت شرکت شرکت پیمانکاری سهامی خاص

پس از این باید مدارک را به اداره ثبت تحویل و نام اولیه را برای شرکت پیشنهاد دهید، بعد از ۴ روز که نام نهایی تایید شد،  باید پرونده ی تایید شده را از اداره ی ثبت تحویل گرفته و ارسال کنیم. سپس حساب بانکی ای به نام شرکت افتتاح، فیش بانکی و نامه ی پلمپ شده بانک را دریافت و به اداره ی ثبت ارجاع دهید.(البته اگر موضوع شرکت نیاز به مجوز داشته باید مجوز هم به همراه مدارک بانک ارسال شود.)

پس از این اداره ثبت موضوع شرکت را تایید خواهد کرد و پس از ۷ روز از شروع روند، باید دفترنویسی را آغاز کرد. پس از این باید شماره ثبت و آگهی تاسیس را بگیرید. روزنامه رسمی که آگهی تاسیس شرکت را در خود دارد بعد از ۱۵ روز توسط پست به دست شما می رسد.

 

ثبت شرکت پیمانکاری به صورت با مسئولیت محدود

برای اینکه بتوانید شرکت پیمانکاری خود را در زیر مجموعه شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید، باید حداقل ۲ عضو و ۱۰۰ هزار تومن سرمایه اولیه داشته باشید و یا متعهد به پرداخت کل سرمایه شوید یا تمام آن را پرداخت کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود

 1. کپی مدارک شناسایی شامل کپی شناسنامه و کارت ملی
 2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 3. اقرارنامه ی امضا شده
 4. مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

مراحل ثبت شرکت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود

پس از تهیه مدارک بالا باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنید و شرکت نامه، اساسنامه و صورتجلسه را هم به آنها اضافه کنید و به کارشناس تحویل دهید.

نام، موضوع، میزان سرمایه، اعضای هیئت مدیره، سمت و میزان سهم آنها را باید در مرحله بعد برای کارشناس اعلام کرد و درخواست ثبت اولیه شرکت را مطرح کرد و حق الثبت و حق تعیین نام را به حساب اداره ثبت شرکتها واریز کرد. سپس موضوع به کارشناس سپرده می شود و وی در مورد اخطار دادن یا تایید تصمیم خواهد گرفت.

 

اگر در مورد هر کدام از موارد بالا سوالی برای شما پیش آمد می توانید به راحتی به قسمت ارتباط با ما رفته و با مشاورین با تجربه شرکت ثبت ۳ مشورت کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up