مدارک لازم برای ثبت برند

تحریریه : نویسندگان ثبت 3
( 5٫00 امتیاز از 2 رای )

برای اینکه راحت تر بدانیم که چه مدارکی برای ثبت برند لازم است، مدارک لازم برای ثبت برند را به دو نوع ثبت برند داخل ایران و ثبت مادرید تقسیم کرده ایم و هر کدام را جدا بیان کرده ایم.

مدارک لازم برای ثبت برند در ایران

 1. تسلیم اظهار نامه: باید مانند باقی ثبت ها ابتدا اظهار نامه ای بر اساس فرم های مربوطه تهیه کرده و بعد آن را به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید.
 2. مدارک مثبت هویتی فرد متقاضی: برای اشخاص حقیقی داشتن کپی شناسنامه و کپی کارت ملی کفایت می کند. برای اشخاص حقوقی مدارک لازم عبارت است از آخرین روزنامه رسمی که نشان دهنده مدیریت شرکت باشد به همراه کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل و تمام اعضای هیئت مدیره.
 3. مدارک نماینده قانونی: زمانی که تقاضای ثبت برند به جای خود فرد، از طریق یک نماینده قانونی انجام شود، باید مدارک نماینده به همراه باقی مدارک ضمیمه شود.
 4. نمونه گرافیتی، کپی و یا تصویری از علامت درخواستی: باید توجه داشت که ابعاد تصویر نباید از ۱۰*۱۰ سانتی متر بیشتر شود.
 5. در صورتی که طرح شما سه بعدی باشد باید نمونه گرافیتی یا تصویر را از شش جهت متفاوت تهیه کنید تا در مجموع بتواند آنرا به طور کامل نشان دهد.
 6. ارائه مدرکی که نشان دهد در رشته ای که قصد ثبت برند دارید فعالیت می کنید. به طور مثال پروانه بهره برداری صنایع و یا جواز کسب.
 7. استفاده از حق تقدم: زمانی که متقاضی یا متقاضیان ثبت برند بخواهند به استناد قانون تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم استفاده کنند، باید مدارک مربوط به حق تقدم را یا همزمان با ارسال اظهار نامه یا حداکثر تا ۱۵ روز بعد از آن ارسال کنند. البته این مزایا ۶ ماه بیشتر زمان ندارند.
 8. نسخه ای از شرایط و ضوابط علامت جمعی به همراه تاییدیه مقام صلاحیت دار
 9. رسید مربوط به پرداخت هزینه های معمولی

 

 

مدارک لازم برای ثبت برند بین المللی مادرید

 1. ارسال نامه ای که در آن درخواست خود را برای ثبت بین المللی علامت خطاب به اداره ثبت علائم ارسال و در آن نام کشورهای مطلوبمان را نیز ثبت می کنیم
 2. نوشتن معرفی نامه روی سربرگ، امضا تمام کسانی که در شرکت حق امضا دارند به همراه مهر شرکت برای اشخاص حقوقی. لازم به ذکر است در صورت مراجعه وکیل، باید وکالتنامه دادگستری نیز همراه وی باشد.
 3. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و کسانی که حق امضا دارند، به همراه روزنامه تاسیس و آخرین ثبت تغییرات شرکت. در این قسمت نیز وکالتنامه دادگستری وکیل الزامیست.
 4. اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران برای تایید شدن و کپی برابر اصل شده آن جهت قرار گرفتن در پرونده
 5. تکمیل فرم لاتین پس از اینکه کشورهای مورد نظر مشخص شدند
 6. برگه محاسبه هزینه ها که در آن مهر و امضا متقاضی خورده باشد
 7. رسید مربوط به پرداخت هزینه های بررسی اظهارنامه ثبت بین المللی

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سه
سوال خود را از ما بپرسید!
ثبت شرکت، ثبت برند و باقی مسائل مربوط به مطالب موجود در سایت پر است از نکات ریز و درشت. کارشناسان خبره ما هر زمانی که با سوالی رو به رو شوید، می توانند سوال شما را جواب دهند. فقط کافیست سوال خود را به راحتی از ما بپرسید و در زمانی کوتاه منتظر جواب باشید.
عضویت در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبر نامه به صورت رایگان مقالات جدید و خبرهای مربوط به ایمل شما ارسال می شود.
keyboard_arrow_up